SOCIAL MEDIA

neljapäev, 17. märts 2016

London times


Tervitused minu kodumaale! Korraks tekkis vabaega siin oma 100 toimetuse vahel ja mõtlesin, et jagan teiega oma paari päeva elamusi. Olen selle viimase kahe päevaga juba nii palju õppinud ja aru saanud sellest, kui teistmoodi siin asjad käivad. Ütleme nii, et Eestis käivad asjaajamised ülikiiresti, siin aga liiguvad need aegluubis ja on kohutavalt palju paberimajandust, mida me peame korda ajama enne kui üldse elama saab hakata. Võime oma emaili mugavused mõneks ajaks unustada.

Pidin siis teisipäeva hommikul omale pangakonto avama, ilmselgelt ei läinud asjad nii nagu planeeritud.Mul oli vaja konto avamiseks kaasa võtta Eestist pangaväljavõte ja vähemalt üks suvaline kommunaalarve, mille järgi nad saavad kindlaks teha minu Eesti proof of addressi . Kõik vajalikud dokumendid olemas, suundusin siis panka. Nemad aga pidasid vajalikuks nende arvete asemel hoopis ümbrikut koos logoga . Tere tulemast UK'sse ja nende arusaamatu loogika maailma. Mul tekib küsimus, mida see ümbrik tõestab? Seal pole ju kirjas ühtegi aadressi ega nime... Aga no seda nad nõuavad. Suht struggle sellega siin.

Reede hommikul lähen oma NINO kohtumisele, hoidke pöialt, et see hästi läheks. NINO on National Insurence number, mida mul on vaja, et tööd saada. Aga noh meile pakuti täna tööd kinnisvaramaakleritena, ei teagi kohe mida sellest arvata. Käisime ühes Agency's  ja kuna me ilmselgelt räägime ja naerame nii palju, siis jäime ühele managerile silma ja ta pakkus meile tööd. Ütles, et palkab ilma kogemuseta ja enne tööle asumist on koolitused jne. Niiet kui häda käes, siis kindlasti saadame oma CV'd. Suht kaugel mõlema eelistustest aga it's something. 

Saime omale eile kodu ka. Suutsin hommikul Laurale öelda, et "Meil võiks ka lampi vedada", mis tähendas seda, et seal samas Agency's, kus meile tööd pakuti saime ka omale kõige odavama toa siin Londonis. See ei näe küll mega fancy välja, aga peame maksma ainult 130 pw ehk super odav ja asukohaks Zone 2. Kauplesime hinna 190 pealt 130 peale, niiet lucky us. Me mõtlesime, et enne kui tööd pole, siis ei hakka välimuse peale väga rõhku panema ja pigistame silma kinni mõne koha pealt. Kuigi mul jääb hinge kriipima üks korter, mida eile hommikul vaatamas käisime. Suht Hyde Parki lähedal, 5'ndal korrusel oma aia ja rõduga korter. Super cool asukoht ja välimus, aga no maybe next time siis. Põhimõtteliselt peab tööle saama ja siis on kõik hästi. 

Täna kavatseme veeta terve päeva arvuti taga ja töö otsimisega tegeleda. Mina suundun retaili poole ja loodame, et Laural veab oma video asjaga.


#BERGIESTYLE
Enjoy xx