SOCIAL MEDIA

neljapäev, 19. veebruar 2015

Kinoelamus: Yves Saint Laurent


Hey,

Nii lõpuks ometi on neljapäev ja järgnev nädal täiesti vaba, mis tähendab palju koolitöid ja puhkamist. Vahepeal jõudsin isegi kinos käia, nimelt Yves Saint Laurenti eluloofilmi vaatamas. Ütleme nii, et ootasin isegi enamat sellest, kuid kindlasti kõik disainid olid vägagi märkimisväärsed ja sai palju stilistika nippe kõrva taha panna. Filmi põhitegevus toimus 70'ndates ja nagu hetkel kõigilt moelavadelt näha saab, siis praeguses moemaailmas on 70'ndad vägagi kuuma teema.  Alt laienevad püksid, lillemustrid, miniseelikud, laiad kolmveerand pikkuses püksid, pintsakud, polosärgid, oversize kudumid, kimonod, narmad.Kusjuures, Yves Sainr Laurent oli esimene disainer, kes tõi naistemoodi pükskostüümi.


70'ndate lõpus tulid moodi erinevad turbanid, puhvis ja lendlevad seelikud/kleidid ja särgid. Värvigamma oli väga laiahaardeline, alates pastellidest kuni mustriteni välja. Täielikut kadus n.ö hippie look.

Tegu on moemaailma legendiga, kes sõnaotseses mõttes oli geenius. Ta lõi ülesse impeeriumi, mis on siiani üks juhtivamaid ja edukamaid. Ta armastas moodi, stilistikat ja disani. See oli tema jaoks ainuke väljendusviis, mis lasi tal tunda ennast vabana.


Overview:
So I will make a short overview in English as well. I finally went to the cinemas and watched Yves Saint Laurent movie. I actually expected a lot more from it but still the fashion statements were amazing.  Yves Saint Laurent was a french designer and one of the legends in the fashion world, for me he was a genius. Movie took place in the 70's, which was very inspiring for me, because right now 70's are back in fashion and ruling the runways all over the world. You can see it all - color and print blocking, hot pants, mini skirts, blazers, polo shirts, jumpsuits, oversized knits, cardigans, flower prints, turbans, capes, skirts/dresses and blouses with billowing sleeves. Yves Saint Laurent was the first designer who made tuxedo suit for women.
He was so passionate about fashion, style and design, he lived for it. Created masterpieces his whole lifetime.Yesterday's outfit details: 

 I went totally basic this time with my boyfriend jeans (Zara) and long oversized white shirt (HM). My bag is from Hipster and accessories Forever21.

Enjoy xx